про віконце

Що таке сімейна школа?

Широкого поширення сьогодні набуває рух так званого «хоумскуллінга».
Хоумскуллер – дитина, батьки якої відмовляються від традиційних методів навчання та беруть на себе відповідальність за самостійну організацію навчального процесу. Основне завдання батьків хоумскуллера – організація навчального процесу таким чином, аби він був максимально спрямованим на врахування та розкриття потенціалу, здібностей і особливостей їхньої дитини, та включав в себе набір різноманітних видів діяльності, що сприятимуть виконанню цього завдання.

Хоумскулллінг також дозволяє батькам проводити прийнятну їм політику виховання (яка, в свою чергу, не суперечить цінностям інших учасників навчального процесу) оскільки, саме вони його організовують та очолюють.

Проте, оскільки такий формат організації навчального процесу вимагає значних матеріальних та часових ресурсів, а також не включає необхідний для дитини процес соціалізації та набуття комунікативних навичок, для більшої зручності прихильники хоумскуллінга вдаються до об’єднання з однодумцями, утворюючи сімейні школи. В свою чергу, завданням сімейної школи є організація оптимального середовища, в якій група дітей буде мати можливість освоювати навчальну програму, особливості якої обумовлюються на батьківських зборах, а форма і розробка лягає на спеціаліста, з максимальним урахуванням дитячих нахилів та запиту батьків.
Специфіка подібної організації навчального процесу проявляється в тому, що перш ніж його розпочати, батьки мають дійти згоди щодо цінностей та порядку його протікання, обговорити власні побажання щодо перебігу навчального процесу, а також свою поведінку при виникненні спірних чи конфліктних ситуацій з дітьми; обумовити ступінь залученості батьків в навчальний процес і міру відповідальності всіх його учасників за розвиток і успішність дітей. Лише таким чином школа зможе досягти свого завдання і не просто «укрити» своїх учнів від державної системи, а й запропонувати гідну, плідну альтернативу, яка не тільки використовує новітні напрацювання в сфері освіти та виховання, але і враховує особисті побажання всіх учасників та від свого початку створюється « під конкретних дітей » та « для конкретних дітей », дозволяючи їм вирости щасливими, повноцінними та яскравими особистостями.

Проект школи “Віконце”

Таким чином, школа Віконце – це можливість для батьків активно брати участь у вихованні та навчальному процесі своїх дітей за допомогою педагогів. Це територія де поважають всіх і кожного, чують, підтримують, сприяють всебічному розвитку дитини, де готові до співпраці.
Для нас не існують діти з особливостями, ми віримо у кожного учня, ми допомогаємо розкрити творчий потенціал.
На першому плані ми ставимо психоемоційний стан дитини.
Ми шукаємо креативне вирішення для стандартних задач : малюємо, ліпимо, вирізаємо на уроках де зазвичай цим не займаються. Ми запрошуємо до себе на уроки-лекції провідних фахівців з різних галузей. Ми вчимо дітей робити добро, піклуватися про наше оточення, допомагати диким тваринам, берегти природу, сортувати сміття.
Для нас не має нічого не можливого в процесі, а саме створення не споживання. І вчимо цьому дітей. Ніколи не піздно зробити крок вперед. Навчитися чомусь новому і підкорити світ.

Відкрито набір на 2019-2020 навчальний рік, 0-5 класи;

за посиланням можна завантажити презентацію про нашу школу і про все, що для нас важливо, тут:

Презентація від Мава Кім
(у PDF форматі, для зручності проглядання на різних платформах)