Проект сімейної школи “Віконце”

про віконце
про віконце

Що таке сімейна школа?

Широке поширення сьогодні набуває рух так званого «хоумскулінга».

Хоумскуллер – дитина, батьки якої відмовляються від традиційних методів навчання і беруть на себе відповідальність за самостійну організацію навчального процесу. Основне завдання батьків хоумскуллера – організація навчального процесу таким чином, щоб він був максимально спрямованим на розкриття та врахування здібностей, особливостей і потенціалу власне їх дитини, і включав в себе ряд різноманітних активностей, які дозволять здійснити їм це завдання.

В рамках хоумскулллінга батьки також мають можливість проводити прийнятну особисто для них політику виховання, яка, в свою чергу, не вступає в протиріччя з іншими учасниками навчального процесу, так як вони виступають єдиними його ватажками.

Але оскільки формат такого підприємства передбачає вкладення значних часових і матеріальних ресурсів, а також не враховує необхідний для дитини процес соціалізації і набуття комунікаційних навичок, для більшої зручності прихильники хоумскулінга вдаються до об’єднання з однодумцями, утворюючи сімейні школи. У свою чергу завданням сімейної школи є організація оптимального середовища, в якій група дітей буде мати можливість з урахуванням максимуму їх особистих схильностей, а також запиту батьків, освоювати навчальну програму, особливості якої обумовлюються на батьківських зборах, а форма і розробка лягає на спеціаліста.

Специфіка даної організації навчального процесу проявляється в тому, що перш ніж приступити до його початку, батьки повинні максимально узгодити цінності і порядок його протікання, обговорити власні побажання щодо порядку проведення навчального процесу, а також свою поведінку при виникненні спірних або конфліктних ситуацій з дітьми; обумовити ступінь залученості батьків в навчальний процес і міру відповідальності всіх його учасників за розвиток і успіхи дітей. Тільки таким чином школа зможе по максимуму досягти свого завдання і не просто «укрити» своїх учнів від державної системи, а й запропонувати гідну плідну альтернативу, яка не тільки використовує новітні напрацювання навчання і виховання, але і враховує особисті побажання всіх учасників, спочатку створюється « від конкретних дітей »та« для конкретних дітей », дозволяючи їм вирости щасливими, повноцінними і яскравими особистостями.

Таким чином, в рамках створення проекту сімейної школи “Віконце”, ми розробимо авторську концепцію школи з урахуванням побажань всіх учасників батьків, проаналізуємо особливості учнів майбутньої школи і запропонуємо оптимальний варіант навчальної програми, яка задовольнить наші побажання.

Контактна інформація
телефон +38 099 233 08 09

email: nashevikontse@gmail.com
facebook: https://www.facebook.com/vikoncespace/

адреса: ЖК Софія, Амосова 10, ДЦ Апельсинка

Leave a Reply

Required fields are marked*